Ваш гид в законодательстве Казахстана


Печать

Ст. 130 ҚР Қылмыстық Кодексi 2014 жылғы 3 шiлдедегі № 226-V


Действующий с изменениями и дополнениями. Проверено 21.05.2020


ҚР Қылмыстық Кодексi
130-бап. Жала жабу

1. Жала жабу, яғни басқа адамның абыройы мен қадiр-қасиетiне нұқсан келтiретiн немесе оның беделiн түсiретiн көрiнеу жалған мәлiметтер тарату – 

бір мың айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға не сол мөлшерде түзеу жұмыстарына не бір жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығын шектеуге не сол мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады. 

2. Көпшiлiк алдында немесе бұқаралық ақпарат құралдарын немесе телекоммуникациялар желілерін пайдалана отырып жасалған дәл сол іс-әрекет – 

екі мың айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға не сол мөлшерде түзеу жұмыстарына не екi жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығын шектеуге не сол мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады. 

3. Осы баптың бірінші немесе екінші бөліктерінде көзделген, адамды сыбайлас жемқорлық, ауыр немесе аса ауыр қылмыс жасады деп айыптаумен ұласқан, сол сияқты ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер – 

үш мың айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға не сол мөлшерде түзеу жұмыстарына не үш жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығын шектеуге не сол мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады.
 
Статья 1 ...128 129 130 131 132 ...467

Перейти к статье
Новые комментарии на сайте

"Услуги по сопровождению и администрированию серверов" какой код КП ВЭД ???


здравствуйте у меня машина стояла на стоянке,сработал стартер она совершила дтп,меня в ней не было,она поехала сама,у меня есть свидетели того что меня в ней не было.но мне применяют статью 610.1.поскажите правельно ли это или нет


А самозанятым кто будет платить? Если сами себе за заплатят тоже штрафовать их будут наши власти?


Да уж, а за что тогда мы платим социальные взносы? То есть когда будет следующий карантин и введен режим ЧП государство кидает свой народ? Где работодатель возьмет деньги? Не противоречит ли это международному праву?


Здравствуйте!ответьте пожалуйста на такой вопрос.по ст.100 я хочу оформит себе по воспитанию до года сына,и после оформлени выйти на работу.можно лимне оформить,


Последние комментарии







Вы юрист? Нужны новые клиенты?
Разместите информацию о себе

- Это бесплатно

- Информация о 5 лучших юристах на всех страницах сайта

- Эту рекламу видят более 10 000 посетителей в день

- Для поднятия рейтинга надо отвечать на вопросы пользователей

Зарегистрироваться